Nareszcie to pierwsze, długo wyczekiwane pierwsze mieszkanie. Akt notarialny podpisany, kluczyki odebrane i wydawałoby się, że można się wprowadzać. A jeśli mieszkanie jest od dewelopera w stanie surowym? A może kupione z rynku wtórnego, ale wystrój pozostawia wiele do rzeczenia? Wszystko trzeba zaprojektować, kupić, wymierzyć, pomalować, a Ty kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać. Najlepiej wynająć architekta wnętrz Warszawa.

Pierwsze spotkanie z architektem

Jak znaleźć dobrego specjalistę, takiego, którego styl będzie Nam odpowiadać? Najlepiej rozpocząć poszukiwania w internecie. Indywidualne strony internetowe, Instagram czy Pinterest to ogromna kopalnia inspiracji. Następnie zadzwonić i umówić się na pierwsze spotkanie. Podczas takiej rozmowy zaprezentujemy architektowi wnętrz Warszawa plan naszego mieszkania uwzględniający wszystkie gniazdka, kanalizację i łączniki a także stronę świata, w którą skierowane są okna. Porozmawiamy o tym co się nam podoba: jakie kolory lubimy, kto będzie mieszkał w mieszkaniu i oczywiście jakim dysponujemy budżetem. 

Czas na projekt i aranżację

Następnie dostaniemy kilka wstępnych projektów. Niekoniecznie całego mieszkania. Na początek może być tylko kuchnia z aneksem. Gdy okaże się, że architekt wnętrz Warszawa trafił w dziesiątkę będzie można planować dalej. Ważny jest stały kontakt z projektantem, a także wspólne wyjścia do sklepu, by można bliżej przyjrzeć się materiałom, sprzętom i próbkom farb czy materiałów.

Czas wprowadzić plan w życie

Stopniowo rusza remont mieszkania, by można było w nim jak najszybciej zamieszkać. Układane są podłogi, przycinane płytki, malowane pokoje. Gdy to wszystko jest już zrobione czas na meble i sprzęty do kuchni oraz łazienki, a także meble. Nawet w najmniejszej kuchni powinno znaleźć się miejsce na gazówkę lub płytę indukcyjną, piekarnik, lodówkę, zmywarkę. Od naszych indywidualnych preferencji zależy czy chcemy mikrofalówkę bądź express do kawy, a nawet zmywarkę, która na stałe zadomowiła się w naszych mieszkaniach. Oczywiście meble, szuflady oraz półki, a także miejsce na przygotowanie posiłków. W łazience musi zmieścić się toaleta, wanna lub prysznic, a może jedno i drugie oraz pralka, wc, szafki i lustro. Warto pomyśleć też o miejscu na przechowywanie kosmetyków, ręczników czy kosza na brudne ubrania. 

Coraz bliżej końca

Gdy kuchnia i łazienka są gotowe czas na pokoje. Wybieramy kolory farb lub wzory tapet, zastanawiamy się czy wolimy światło “zimne” lub “ciepłe” i kupujemy idealne żyrandole.  Dobieramy pasujące rolety, firany i zasłony. I naturalnie meble, musimy tak rozdysponować miejscem, by nie było zagracone, a przytulnie. I muszą zmieścić się wszystkie rzeczy, te które mamy i te które pojawią się z czasem. Wybieramy komody, szafy, biurka, stoły krzesła, kanapy i oczywiście wygodne łóżka. Całość to niekończące się wycieczki wizyt w sklepach i trudna sztuka składania. Na szczęście architekci wnętrz Warszawa zrobią to wszystko za Ciebie.

Nie ma jak w domu

Koniec. Nareszcie jest wszystko gotowe i możecie zamieszkać w wymarzonym domu, ciepłym i przytulnym. Miejscu, który jest oazą i do którego zawsze chce się wracać.