Hel jako wyjątkowe miejsce

Hel położony jest w województwie pomorskim oraz powiecie puckim nad Morzem Bałtyckim. Jest popularnym miejscem dla turystów położonym na Mierzei Helskiej. Wody Bałtyku otaczają to miejsce z trzech stron, dlatego jest tak wyjątkowe. Oprócz tego przez cały rok można spotkać tutaj dobrą pogodę i słońce. Hel jest idealnym miejscem na urlop zarówno dla rodzin jak i grupy znajomych, hotele na Helu posiadają rozbudowaną bazę rekreacyjną, wypoczynkową a także rozrywkową. Od kilkunastu lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na mapie Polski. Z miejscem tym wiąże się także historia, Hel stanowił bazę morską floty wojennej. Do dziś zachowały się pozostałości z tamtego okresu, które aktualnie stanowią zabytki.

Atrakcje

  1. Latarnia morska – Jest to zabytkowa latarnia, zwiedzanie jest udostępnione dla turystów w okresie od września do maja.
  2. Helskie wraki – Są to pozostałości starych statków Wicher II i Grom II. Widok na wraki jest bezpośrednio z helskiego portu. Obie pozostałości statków są znacznie zniszczone przez wodę oraz warunki atmosferyczne, ale nadal widoczne dla turystów ponad wodą.
  3. Fokarium – Miejsce rozrywki nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. W Helskim fokarium odbywają się reżyserowane pokazy z udziałem fok oraz ich karmienie. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Polsce gdzie można zbliżyć się do tych zwierząt niemal na wyciągnięcie ręki.
  4. Kopiec Kaszubów – Jest to kamienny obelisk symbolizujący początek Rzeczypospolitej. Wybudowany został na Helskim Cyplu określanym jako jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.
  5. Helskie wydmy – Wydmy znajdują się na Mierzei Helskiej na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wydmy porośnięte są sosnami o specyficznym wyglądzie. Oprócz tego można spotkać tam wrzosowiska, porosty oraz grzyby charakterystyczne dla nadmorskiego klimatu.
  6. Sporty wodne – Hel posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę sportów wodnych. Zatoka Pucka bowiem spełnia wszystkie warunki konieczne do kitesurfingu i windsurfingu. Hotele na Helu oraz indywidualne szkoły oferują zajęcia zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w tych sportach jak i dla tych bardziej zaawansowanych.
  7. Muzeum Rybołówstwa – Jest to bardzo chętnie odwiedzany obiekt na Helu. Miejscowość ta jest ściśle związana z połowem ryb przez lokalnych mieszkańców. Muzeum to ulokowane jest w najstarszym budynku znajdującym się na terenie Helu.
  8. Kładka spacerowa – Kilka lat temu przygotowano dla turystów trasę spacerową wiodącą od portu rybackiego, przez Zatokę aż do Cypla. Taras widokowy znajdujący się na całej trasie umożliwia obserwowanie przepięknych widoków, szczególnie podczas wschodu i zachodu słońca.

Rozrywka

Na Helu znajdziemy wiele miejsc dostarczających rozrywki. Do dyspozycji mamy aquaparki, wrotkowisko oraz krainę zabaw dla tych najmłodszych turystów. Ciekawym obiektem jest także Centrum Nauki Experyment znajdujący się w pobliskim Gdańsku. Hel posiada rozbudowaną bazę gastronomiczną, to tutaj można zjeść najlepszą morską rybę w Polsce. Oprócz tego znajdziemy tutaj wiele kawiarni i małych restauracji serwujących pyszne kawy oraz mocniejsze trunki na wieczorne wyjścia. Każdego roku w pobliskiej Gdyni odbywa się Open’er Festival, który jest idealną okazją na odwiedziny Helu.

Hotele na Helu

Oprócz bazy rozrywkowej, Hel ma także bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Znalezienie dobrego hotelu na Helu nie jest trudne, nawet jeśli mamy duże wymagania co do wyposażenia i oferowanego komfortu. Na Helu znajduje się wiele hoteli oferujących usługi SPA, które są idealne na wyjazd weekendowy w celu odpoczynku od codziennego zgiełku dużych miast. Spędzenie nawet dwóch tygodni na Helu gwarantuje brak nudy. Hotele na Helu posiadają różny komfort, rozpoczynając od jednej gwiazdki do 5 gwiazdek. Istnieje także możliwość wynajmowania apartamentów dla całych rodzin. Ciekawym pomysłem są oferty romantycznych weekendów, są one idealnym pomysłem na spędzenie rocznicy bądź oświadczyny. Klimat panujący na Helu sprzyja romantycznym uniesieniom. Hotele oferują także imprezę sylwestrową z widokiem na morze, co jest niezapomnianym przeżyciem. Świętowanie połączone z eleganckim klimatem jest idealnym zwieńczeniem całego roku, zarówno tego udanego jak i nieudanego. Hotele na helu posiadają różny wystrój i aurę, dzięki czemu za każdym razem możemy wybrać coś nowego, co urozmaici kolejną wizytę w tym pięknym miejscu. Przyhotelowe restauracje serwują nie tylko świeże morskie ryby, ale również różne dania śródziemnomorskie, specjały kuchni z całego świata oraz pyszne koktajle i alkohole przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy i barmanów. Dobrze wykwalifikowana obsługa w helskich hotelach umożliwia poczucie się tam jak w domu. Dzięki temu po każdej wizycie goście chętnie wracają do magicznego Helu powiązanego z wieloma wspomnieniami i przeżyciami w nadmorskiej krainie. Hotele na helu zapewniają niezapomniane wakacje zarówno w okresie letnim jak i zimowym, bez względu na warunki atmosferyczne można w nich dobrze spędzić czas.