Technologia druku pędzi do przodu. Jednym z przełomowych odkryć ostatnich lat jest druk UV, który bije na głowę wszystkie inne metody drukarskie. Wykorzystuje technologię cyfrową i utwardzanie ultrafioletowe, dzięki czemu obraz jest najwyższej jakości. W tym artykule przeczytasz o druk UV Warszawa.

Druk UV pomimo swojej innowacyjności i świetnych opinii jest pod kątem technicznym, o dziwo, bardzo podobny do tradycyjnego druku. Różnica polega na tym, że do druku UV wykorzystuje się ciekłe tusze polimerowe, które utwardzane są lampami LED emitującymi światło UV. Te dwie różnice powodują, że jakość obrazu jest wielokrotnie lepsza, ale nie tylko. Jakie jeszcze korzyści daje technologia druku UV?

Zalety druk offsetowy UV i jego możliwości

Entuzjazm, z jakim została przyjęta nowa technika druku UV, pomimo wielu pozytywnych opinii, nie odzwierciedla w pełni jej możliwości. Druk UV to przełom. Oto dlaczego:

  • podczas drukowania nie wydzielają się żadne szkodliwe dla człowieka opary i substancje,
  • można go stosować na różnych powierzchniach (także nienasiąkliwych), takich jak papier, tworzywo sztuczne, metal, szkło, akryl, drewno itd
  • sprawdza się zarówno w druku wielkoformatowym, jak i na małych elementach,
  • jest odporny na zadrapania, blaknięcie, rozmazywanie, a także na oddziaływanie warunków atmosferycznych,
  • umożliwia uzyskanie wyjątkowo intensywnych i wyrazistych barw,
  • jest przyjazny środowisku – stosowane tusze nie są oparte na szkodliwych dla naszej planety rozpuszczalnikach,
  • umożliwia tworzenie precyzyjnych wytłoczeń, które są przydatne na przykład dla osób niewidomych,
  • istnieje możliwość stosowania białego atramentu i nakładania wielu warstw kolorów na siebie,
  • zadrukowana powierzchnia schnie błyskawicznie, dzięki czemu proces realizacji zlecenia skraca się,

Druk UV cena

Największa wada tego rodzaju wydruku to stosunkowo wysoka cena. Za jakość trzeba zapłacić, a w przypadku druku UV jest to około 30 złotych/m2 za jedną zadrukowaną powierzchnię (druk jednostronny).

Podsumowując, druk UV to niedawno wymyślona, innowacyjna metoda drukarska. Można ją stosować na różnych powierzchniach, daje trwały efekt i wyraziste kolory, jest ekologiczna i błyskawicznie drukuje. Jedyną istotną wadą wydaje się być wysoka cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za tę usługę druku (w porównaniu do innych technik dostępnych na rynku). Zapraszamy do skorzystania z naszych usług druk UV Warszawa w przystępnych cenach.