Marzy Ci się mieszkanie zaprojektowane idealnie pod Twoje potrzeby? Robisz remont i chcesz poprawić wygląd swojego domu? A może wprowadzasz się do nowego mieszkania i nie masz wizji jak je zagospodarować? Studio 88 aranżacje wnętrz Wołomin to firma z doświadczeniem, dzięki której dopracujesz każdy szczegół projektu, a Twoje mieszkanie będzie wyglądało dokładnie tak, jak tego chcesz.

Aranżacje wnętrz Wołomin to połączenie sztuki i matematyki. Proces twórczy przeplata się z precyzyjnymi obliczeniami, które wspólnie tworzą przestrzeń wygodną, praktyczną, estetyczną i jedyną w swoim rodzaju. Brzmi dobrze? To możliwe, ale wymagać będzie cierpliwości i uwzględnienia wielu elementów, które mogą mieć wpływ na efektywne zaprojektowanie wnętrza.

W architekturze każdy okres charakteryzuje się innym stylem wiodącym. Obecnie można zauważyć na przykład trend industrialny, który zakłada wykorzystanie metalu, szkła, cegły i drewna, stworzenie jednej dużej przestrzeni mieszkalnej z wysokimi sufitami i oryginalne, minimalistyczne elementy wystroju. Jednak, pomimo rosnącej popularności, na mieszkanie w takim stylu niewielu może sobie pozwolić, nie liczy się bowiem sam wystrój, ale też konstrukcja i wymiary budynku. Współczesne mieszkania zwykle aranżowane są zgodnie z najbardziej atrakcyjnymi i optymalnymi wzorami, po części nawiązującymi do industrializmu.

Jakie aranżacje wnętrz Wołomin?

Decyzja jest ważna. W nowo zaaranżowanym mieszkaniu prawdopodobnie będziesz spędzać dużo czasu. Przeczytaj o podstawowych wskazówkach, które powinno się uwzględnić, aby uzyskać pożądany efekt.

  1. Zadbaj o strefę wejściową. Niech to będzie schludna i czysta przestrzeń. Powinno być tam miejsce aby przywitać gości. Jeżeli chcesz ją optycznie powiększyć, zamontuj lustra.
  2. Wpuść dużo światła. W ciemnych wnętrzach zupełnie inaczej się funkcjonuje, niż tych dobrze oświetlonych przez naturalne światło słoneczne.
  3. Pozbądź się zbędnych elementów. Pawlacze nad drzwiami, ciasne korytarze i niewielkie pokoje odeszły do lamusa. Teraz dąży się do osiągnięcia przestrzennych i wygodnych wnętrz.
  4. Dopasuj kolorystykę. Weź pod uwagę zarówno stałe elementy wyposażenia, jak i te ruchome. Barwa ścian ma bardzo duże znaczenie. Jednocześnie wcale nie jest łatwe podjęcie decyzji – śnieżna biel, aksamitny fiolet czy może ciepły, brzoskwiniowy? A są też miliony połączeń…
  5. Skomponuj spójny wzór. Składają się na to elementy wyposażenia, dodatki, materiały i barwy. Niewłaściwe ich dobranie może dać efekt całkowicie odwrotny od zamierzonego.
  6. Umiejętnie kontrastuj. Szczególnie jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie miało swój indywidualny charakter i czymś się wyróżniało. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż trzeba zachować równowagę kompozycyjną.
  7. Nie powielaj – inspiruj się. “Ściąganie” i próby kopiowania 1:1 często nie działają. Powody? Różne układy wnętrz i ich wymiary, zmienna dostępność materiałów i jakość ich wykonania, inni producenci mebli i wyposażenia itd.