Półwysep helski to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na polskim wybrzeżu. Co roku przyciąga tłumy turystów, którzy chętnie wypoczywają nad brzegiem morza. Aby wakacje w tym miejscu były udane, należy zadbać o kilka szczegółów organizacyjnych. Odpowiednio wcześnie zarezerwowany hotel w Jastarni lub Juracie zagwarantuje wysoki standard wypoczynku i niższą cenę. Warto pomyśleć także o innych kwestiach. O jakich? Przekonajmy się!

Zarezerwuj nocleg

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest wybór miejsca noclegu. Jeśli nie uda nam się znaleźć odpowiedniego pokoju, nie pojedziemy na wakacje w wybrane miejsce. Za ten punkt organizacji należy zabrać się odpowiednio wcześniej. Im bliżej sezonu, tym droższe ceny i mniej atrakcyjnych ofert. Jeśli chodzi o hotel Jastarnia, Jurata, Hel i Władysławowo oferują zbliżony standard. To, czym warto się kierować to odległość od morza i zatoki oraz od centrum. Miasteczka położone na półwyspie helskim są z reguły małe i otoczone lasami. Lepiej wybrać coś w centrum, a nie jedynie w otoczeniu drzew. Ponadto, warto zdecydować się na miejscowość w połowie cypla, a nie na końcu. Na Helu ilość turystów będzie zdecydowanie większa. W tym wypadku pokój lub hotel w Jastarni zyskują na wartości.

Zorganizuj dojazd

Równie istotne jest pomyślenie o środku transportu, którym dostaniemy się na wakacje. O ile chcemy jechać samochodem, nie trzeba zabierać się za to wcześniej. W przypadku dojazdu pociągiem bilety trzeba kupić jak najszybciej. Z reguły istnieje możliwość kupna bilety na miesiąc przed planowaną podróżą. Warto udać się do punktu obsługi jak najszybciej. Miejsca w pociągu wyprzedają się jak ciepłe bułeczki.  Jeśli jedziesz autem, dowiedz się czy Twój hotel w Jastarni lub dowolnym innym miejscu posiada parking i czy jest on płatny. Lepiej mieć takie informacje wcześniej i przygotować się na ewentualne dodatkowe koszta.

Pomyśl o atrakcjach

Warto jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o miejscach, które chcemy zwiedzić. Tydzień leżenia na plaży może być męczący, a dodatkowo nie możemy mieć pewności, że pogoda się uda. Wszyscy wiedzą, że nad polskim morzem nie można spodziewać się ciągłego słońca. Dlatego lepiej mieć przygotowany plan awaryjny na bardziej pochmurne dni. Ciekawym urozmaiceniem dla codziennego plażowania będzie wycieczka statkiem. Można nim wypłynąć na otwarte morze lub w stronę zatoki. Warto także udać się do pobliskich miejscowości na zwiedzanie. Na samym półwyspie jest ich kilka, a można dodatkowo przejechać się do Gdańska i wstąpić do Sopotu na molo. W miejscach bardziej oddalonych od naszego można nawet trafić na lepszą pogodę! Później wrócisz do swojego hotelu w Jastarni z nowymi doświadczeniami.

Pamiętając o tych kilku krokach, zapewnimy sobie niezapomniane wakacje. Nie będziemy musieli martwić się, że czegoś nie zorganizowaliśmy, bo najważniejsze kwestie będziemy mieć załatwione na długo przed wyjazdem. Dzięki temu urlop będzie bezstresowy i pozwoli porządnie wypocząć każdemu. Porządnie naładujesz swoje baterie przed powrotem do pracy i miło spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi.