Czas urlopowy już dawno się skończył, a wielu z nas przy życiu trzyma tylko myśl o kolejnym wyjeździe. Jeśli zostały Wam jeszcze dni urlopu, możecie przesunąć wczasy na inny, mniej oczywisty termin. Na przykład na jesień – wtedy nad morzem nie ma tak wielu turystów, przez co odpoczynek jest dużo spokojniejszy. Warto poświęcić jednak trochę czasu na odpowiednie zaplanowanie tego typu wyjazdu. Od czego zacząć?

Wybór miejsca

Każda osoba, która kiedykolwiek organizowała wyjazd nad morze doskonale wie, że mamy tam ogromny wybór miejsc. To odrobinę utrudnia planowanie wyjazdu, zwłaszcza jeśli jedziemy z całą rodziną. Chcemy wtedy wybrać taką miejscowość, w której będzie jak najwięcej atrakcji dla dzieci, ale także restauracje czy kluby, do których mogą zajrzeć tylko dorośli. Dla takich osób świetnie sprawdzi się Kołobrzeg a także Sopot czy Chałupy. Jeśli planujemy wyjazd we dwójkę, nastawiony bardziej na spokojne spacery i długie wieczory na plaży, idealnym wyborem będą Rowy lub Władysławowo.

Nocleg

Polskie miejscowości nadmorskie mają niezwykle rozbudowaną bazę noclegową, która działa nie tylko w sezonie, ale także poza sezonem. Dlatego bez problemu powinniście znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce. Jeśli wybieramy się nad morze całą rodziną, najlepszą opcją będzie wybranie dużego apartamentu bądź kwatery prywatnej. Ceny będą oczywiście zależeć od danej miejscowości, jednak zaczynają się one od około 100 złotych za noc. Już w takiej cenie możemy znaleźć naprawdę przytulne miejsce dla siebie. Oczywiście wybierając się na odpoczynek tylko we dwójkę możemy skorzystać zarówno z apartamentów jak i hoteli. Załóżmy, że para wybiera Władysławowo. Hotel w w tej miejscowości będzie trochę droższy, jednak zapewni nam więcej wygód, na które z pewnością liczymy podczas romantycznego wyjazdu we dwoje. Tam cena za noc będzie wynosić od 150 złotych za noc. W Władysławowie hotele to dość popularny sposób na nocleg nad morzem, choć nadal królują tam przede wszystkim prywatne domki. Jeśli jednak szukamy odrobiny luksusu, warto zainwestować w wypoczynek w pięknym hotelu.

Atrakcje

Chociaż wyjeżdżając nad morze możemy postawić na całkowitą improwizację, gdy planujemy wczasy z dziećmi (na przykład na weekend), dużo lepszym pomysłem będzie dokładne rozplanowanie działań. Przed dotarciem na miejsce warto sprawić, które miejsca są godne uwagi, pytając także dzieci, gdzie chciałyby się wybrać. Decydując się na wyjazd poza sezonem mamy pewność, że większość atrakcji będzie dla nas otwarta i nie znajdziemy tam zbyt wielu osób. Nad polskim morzem warto odwiedzić chociażby wiele latarni, przepiękne (i puste) plaże czy chociażby Aquapark w Jastrzębiej Górze, w którym zabawa będzie doskonała a kolejki niezwykle krótkie.

Decydując się na romantyczny pobyt na przykład we Władysławowie, hotel nie zapewni Wam wszystkich atrakcji, choć z pewnością umożliwi cudowne spędzenie czasu we dwoje. Tego typu wyjazdy to czas na spacery po plaży, kolacje w przyjemnych restauracjach czy spoglądanie na miejscowość z Wieży Widokowej w Domu Rybaka. Z pewnością nad morzem znajdziecie wiele zajęć dla siebie. Nawet po sezonie.