Wypoczynek nad polskim morzem

Bałtyk, szczególnie w okresie letnim, przyciąga mnóstwo urlopowiczów z każdego zakątka naszego kraju, a także szukających tańszej alternatywy turystów z sąsiadujących krajów (np. z Niemiec). Atrakcje oferowane przez ten region Polski zaspokoją potrzeby każdego człowieka. Młodsi z rozkoszą oddadzą się zabawie w wodzie, bieganiu po plażach, gdy osoby dorosłe mogą skorzystać z bogatej oferty turystycznej okolicznych miast, zwiedzając zabytkowe obiekty i poznając lokalną historię kultury. Obowiązkowo trzeba zjeść smażoną, złowioną niedługo przed podaniem, rybę — takie przysmaki tylko nad morzem!

Czy da się określić koszty pobytu?

Ciężko jednoznacznie oszacować koszt wyjazdu nad polskie morze. Decydującym czynnikiem jest długość pobytu i liczebność rodziny (grupy). Nie bez znaczenia jest fakt, czy mamy zamiar stołować się na mieście, czy sami przyrządzać jakieś posiłki. Jeżeli razem z nami wybierają się dzieci, to nie unikniemy nieprzewidzianych wydatków — kolorowy balonik, wata cukrowa albo pamiątka. Uwzględnić powinniśmy również ewentualne wyjścia do muzeów, teatrów lub innych obiektów kultury, do których wstęp jest odpłatny. Nie ulega jednak żadnym wątpliwościom, że urlop nad morzem będzie tańszą alternatywą do egzotycznej podróży na drugi koniec globu, gdzie niekiedy same koszty związane z biletami lotniczymi, przewyższają kwotę wydaną na wypoczywanie u brzegów Bałtyku.

Hotel czy hostel?

Oferta noclegowa w miejscowościach ulokowanych nad Morzem Bałtyckim jest niezwykle szeroka. Ceny ulegają widocznym wahaniom w trakcie roku, co jest sprawą w pełni zrozumiałą — zimą dostaniemy pokój nawet o połowę taniej niż w sezonie letnim. Wybór rodzaju obiektu determinują nade wszystko kwestie finansowe, ale nie tylko. Jeżeli wybieramy się w podróż samotnie, nie mamy zamiaru pakować połowy mieszkania do walizki, to warto rozważyć wynajęcie łóżka w jednym z hostelów. To rozwiązanie odpada w przypadku rodzin z małymi dziećmi, a więc warto rozważyć wynajem domku (w przypadku licznych grup) albo hotelowego pokoju. Rozważmy wybór pod kątem lokalizacji (budynki bliżej plaż są oczywiście droższe), standardów i innych udogodnień (np. plac zabaw dla dzieci). 

Przykładowa oferta — hotel Hel

W tym konkretnym przypadku możemy wybierać spośród dziesiątek hoteli, których zakres cen jest niezwykle szeroki. Najtaniej spędzimy noc już od 75 złotych za osobę. Szukającym większych wygód przyjdzie zapłacić nawet do kilkuset złotych. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem domków, to bądźmy gotowi na wydatek rzędu 100 złotych za dobę i więcej. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wcześniejsze uzgodnienie wynajmu (jeszcze przed sezonem, gdy ceny w ostatnich chwilach osiągają największy pułap), skorzystanie z rabatów, posługiwanie się internetowymi porównywarkami cen, a w końcu znalezienie sobie stałego miejsca, do którego każdego roku wracamy. W przypadku mniejszych firm, z pewnością możemy liczyć na serdeczność ze strony właścicieli, a ta z pewnością może przełożyć się na nieznaczne obniżenie ceny. W dodatku będziemy wracać tam, gdzie tęskno wzdychamy przez cały następny rok.

Więcej informacji o hotel Hel można przeczytać tutaj.